Góra Grosza 2026
Akcja GÓRA GROSZA w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II zakończona i rozliczona !!!
UWAGA !!! Zebraliśmy 1002,25 zł.
W dniu 29 kwietnia 2026 przekazaliśmy do Urzędu Pocztowego w Żychlinie 7 paczek z monetami 1 gr, 2 gr, 5gr, 10gr, 20gr , 50 gr , 1 zł, 2 zł, 5zł na konto Towarzystwa Nasz Dom. Waga przekazanych monet to 52, 89 kg.
Akcję prowadziliśmy od 1 listopada 2025r. do 30 kwietnia 2026r. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Monety zbieraliśmy systematycznie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki każdego tygodnia. Przedszkolaki miały specjalne skarbonki na zbiórkę. Samorządy klasowe pomagały w zbiórce pieniędzy pamiętając o przestrzeganiu ustalonych zasad. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w akcję tj: p. Dyrektor Edycie Brzozowskiej, p. Krzysztofowi Lewandowskiemu, p. Krystynie Kabie, wychowawcom klas szkolnych i przedszkolnych , Szkolnemu Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami, klasie VII i klasie IV za segregowanie i liczenie monet. Nasza społeczność szkolna wykazała się wielką aktywnością i empatią dla rówieśników w trudnych sytuacjach rodzinnych.
Ewa Kowalska -koordynator akcji.

Nietypowa lekcja przyrody
Podczas zajęć w przedszkolu dzieci miały okazję uczestniczyć w nietypowej i bardzo ciekawej lekcji przyrodniczej. Ada przyniosła do przedszkola znaleziony ogon jaszczurki, co wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci. Pani wraz z Adą opowiedziały o jaszczurkach oraz ich niezwykłej zdolności do regeneracji ogona. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały ciekawostek i chętnie zadawały pytania, rozwijając swoją wiedzę o świecie przyrody.


Konkurs "Prezent dla Ziemi"
Serdeczne gratulacje dla dzieci i uczniów z naszej szkoły za osiągnięcia zdobyte w gminnym konkursie organizowanym z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Prezent dla Ziemi”.

Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia poświęcone trosce o środowisko naturalne. Dzieci rozmawiały o tym, jak dbać o naszą planetę, poznawały zasady segregacji odpadów oraz uczyły się, dlaczego warto oszczędzać wodę i energię. Przedszkolaki przyjaciele przyrody!


Ćwiczymy buzie
Sówki aktywnie uczestniczyły w zajęciach logopedycznych, podczas których wykonywały ćwiczenia oddechowe wspierające prawidłowy rozwój mowy. Dzieci poprzez zabawę uczyły się kontrolować oddech, wydłużać fazę wydechu oraz wzmacniać mięśnie aparatu mowy.



Strona 4 z 222




