jpZ ogromnego bogactwa wypowiedzi Jana Pawła II ciężko wybrać te najpiękniejsze. Wiele sformułowań papieża z Polski weszło do potocznego języka i są powszechnie znane na całym świecie. Uczniowie klasy VI naszej szkoły wybrali te, które są najważniejsze dla nich…

***

Człowieka nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa. A raczej: człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. 

[Homilia w Warszawie, 1979 r.]

PIELGRZYMKI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Święty Jan Paweł II był nazywany papieżem pielgrzymem. Pielgrzymował po całym świecie. Odbył 104 podróże, odwiedził 129 krajów, Afrykę 11 razy: Togo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Republikę Środkowej Afryk , Zair, Kenię, Maroko.
Ameryka - był na Dominikanie, w Meksyku, Brazylii i Hiszpanii, w Stanach Zjednoczonych. Odwiedził również Daleki Wschód i Oceanię.
W Europie – Francję, Czechy, Niemcy, Macedonię.
Niektóre państwa odwiedził kilkakrotnie. Podczas swojego pontyfikatu 8 razy odwiedził Polskę. Był w: Krakowie, Warszawie, Wadowicach, Gnieźnie, Częstochowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Zakopanym, w Gdańsku. W 1999 roku był w pobliskim Łowiczu.
W czasie swojego pontyfikatu Nasz Patron przemierzył 1milion 700 tysięcy kilometrów.

 Michał Stradza uczeń lasy VII

Święty Jan Paweł II nasz patron.

18 maja obchodzimy rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły starali się odpowiedzieć na pytanie kim dla nich jest nasz patron? Autorytetem, wyjątkowym człowiekiem, osobą godną zaufania i naśladowania, przewodnikiem duchowym czy Wielkim Polakiem?

Za co my uczniowie cenimy Świętego Jana Pawła II?

Św.Jan Paweł II obdarzał miłością każdego człowieka bez wyjątku; niezależnie od wyznania, koloru skóry i grzechów jakie popełnili. Był dla wielu ludzi wzorem, nauczycielem. Uczył nas co znaczy prawdziwie kochać. Dawał nadzieję, przebaczał i nawracał tych, którzy zeszli na złą drogę. Twierdził, że to młode pokolenie jest przyszłością świata, i to od nich zależy jego wygląd w przyszłości. To jacy będziemy i jaką wartością będzie dla nas wiara. Mówił przekonywująco, lubił rozmawiać i śmiać się z ludźmi.