Akcja GÓRA GROSZA w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II zakończona i rozliczona !!!
UWAGA !!! Zebraliśmy 1002,25 zł.
W dniu 29 kwietnia 2026 przekazaliśmy do Urzędu Pocztowego w Żychlinie 7 paczek z monetami 1 gr, 2 gr, 5gr, 10gr, 20gr , 50 gr , 1 zł, 2 zł, 5zł na konto Towarzystwa Nasz Dom. Waga przekazanych monet to 52, 89 kg.
Akcję prowadziliśmy od 1 listopada 2025r. do 30 kwietnia 2026r. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. Monety zbieraliśmy systematycznie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki każdego tygodnia. Przedszkolaki miały specjalne skarbonki na zbiórkę. Samorządy klasowe pomagały w zbiórce pieniędzy pamiętając o przestrzeganiu ustalonych zasad. Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w akcję tj: p. Dyrektor Edycie Brzozowskiej, p. Krzysztofowi Lewandowskiemu, p. Krystynie Kabie, wychowawcom klas szkolnych i przedszkolnych , Szkolnemu Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami, klasie VII i klasie IV za segregowanie i liczenie monet. Nasza społeczność szkolna wykazała się wielką aktywnością i empatią dla rówieśników w trudnych sytuacjach rodzinnych.
                                                          Ewa Kowalska -koordynator akcji.

694939123 1510327420884930 7596627769223594175 n