Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada, ale w naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto właśnie dziś i dlatego nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki, rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Podczas dzisiejszego dnia zaroiło się aż od kolorowych, barwnych postaci, trudno było rozpoznać, kto kryje się pod przebraniem. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, były także zabawy ruchowe i taneczne do piosenek z ulubionych bajek oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy.

11